Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Tomasz Pyzik, autor recenzji tomu „Metaf. 20 wierszy o położeniu” Wojciecha Kassa, tekst pt. „Istnienie ponad wszelkie istnienie” rozpoczyna od ogólnej, a przy tym niezwykle trafnej konstatacji:

„Wiersze w zbiorze ‘Metaf’ Wojciecha Kassa wchodzą w tę przestrzeń rzeczywistości, która umyka empirycznemu rozpoznaniu. Podmiot poznający ufnie oddaje się zjawiskom świata przedstawionego, zatapia się w ich pełni, zachłannie nasyca się danym istnieniem, by doświadczyć takiego odczucia kondensacji bytu, które otwiera widzenie duchowe, metafizyczne. Twórczość poetycką Kassa znamionuje intensywna praca zmysłów i praca ducha oraz ta szczególna uważność spojrzenia, które przenika do czegoś innego”.

[„Fraza. Poezja – proza – esej” nr 1–2(111–112)2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV