Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Na łamach białostockiego nieregularnika „Epea” Bartłomiej Siwiec recenzuje antologie „Toposu”: „ranek / mane. eseje – szkice – przyczynki krytyczne”, „południe / meridies. proza” oraz „wieczór / vespera. poezja”. W tekście zatytułowanym „Trylogia metafizyczna”, czytamy m.in.:

„Już od prawie trzydziestu lat Krzysztof Kuczkowski jest redaktorem naczelnym pisma ‘Topos’. Do każdego numeru tego dwumiesięcznika dokładane są dwie książki poetyckie. I tak przez ten okres uzbierało się prawie dwieście książek skrupulatnie zredagowanych przez pochodzącego z Gniezna poetę. Mamy więc dwa źródła bijące z tego samego miejsca: pismo literackie i publikacje książkowe. Kuczkowski jeszcze raz przeanalizował całość, z której wycisnął ekstrakt w postaci trzech antologii…”

Wydawcą „Epei” jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Redaktor naczelna: Justyna Sawczuk.

Przeczytaj całość:

Epea1 >>
Epae2 >>
Epea3 >>

[„Epea. Pismo literackie”, nr 1(6)2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV