Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

 

Na łamach najnowszego numeru czasopisma „Arcana” Bartosz Suwiński recenzuje tom wierszy „dno oka” Jakuba Pacześniaka (Biblioteka „Toposu”, 2019).

W tekście zatytułowanym „Rozdarty ścieg. Poezja Jakuba Pacześniaka” czytamy m.in.: „Czytając Pacześniaka, ma się wrażenie, że poeta z trudnością odnajduje słowa, że dobywa je z wewnętrznych czeluści, inspirowane bywają koniecznością (tego momentu nie da się już dłużej odkładać na później) podzielenia się swoją rozpaczą, bólem, czułością. Jeśli czegoś naprawdę nas uczą, to skupienia pośród chaosu bodźców, otwierania się na pojedyncze głosy, uważności. Poeta rozmawia z ciszą nocnego nieba. Patrzy w ostre kanty ciemności. Wydobywa obrazy z dna oka. Z miejsca, gdzie skrapla  się widok.”

[„Arcana” (3)159, maj – czerwiec 2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV