Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Na łamach miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk” Tomasz Pyzik recenzuje tom szkiców Janusza Nowaka „Głód nadziei. Eseje i szkice o poezji współczesnej” (Biblioteka „Toposu”, Sopot 2020). W tekście zatytułowanym „Z pracowni dzieł ostatecznych”, czytamy m.in.:

„Głód nadziei” jest zbiorem będącym świadectwem swoistej służby dla poezji, która sama jest, jak napisał autor, „w służbie dobrego”. Dwugłos poety i krytyka staje się tym samym głosem ujednoliconym. Liryka objęta erudycyjną narracją badacza zyskuje wzmocnioną siłę wyrazu, dzięki czemu poszerza się kanał dostępu do czytelnika. Zaistnienie literackiej symbiozy umożliwia dostrzeżona przez autora w pismach krytycznych Adriana  Glenia formuła „empatycznej hermeneutyki”. Dokładne wczytanie w tekst źródłowy i wczucie w poetę to niewątpliwie  części składowe procesu krytycznoliterackiej analizy, która każdorazowo zachodzi w pracowni Janusza Nowaka. Jakość wpisana w produkt końcowy mówi nam, że jest to warsztat wyjątkowy. To pracownia dzieł ostatecznych”.

[Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk” nr 2(305)2021]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV