Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Bartłomiej Siwiec, poeta i recenzent na portalu bydgoszcz24.pl pisze o antologii Toposu pt. wieczór / vespera.

W tekście zatytułowanym Świadectwo trwania. O bydgoskich akcentach w ogólnopolskiej antologii poezji, czytamy m.in.: Czym są te trzy antologie, a w szczególności prezentowana tutaj Wieczór / Vespera? Na pewno świadectwem trwania, tworzenia poetyckiej hierarchii, a także  dla samego Kuczkowskiego [redaktora antologii]  podsumowaniem ponad 25 lat ciężkiej pracy na rzecz wspólnoty. Jest to też międzypokoleniowy dyskurs, wskazanie, że poezja przełamuje wszelkie ograniczenia, również te związane z wiekiem. W antologii rozmawiają ze sobą albo mówią do nas poeci, którzy już są po drugiej stronie, nestorzy i poeci w średnim wieku. Ci, którzy zajmują się nią na pół wieku i więcej oraz ci, którzy zaczęli pisać wiersze zaledwie przed kilkunastu laty. Ale chodzi o coś więcej  jak we wstępie powie Kuczkowski i powoła się na słowa prof. Jarosława Ławskiego: Tam, gdzie jest Poeta, jest i więcej. I trudno, czytając antologię, nie przyznać im racji.

 

 

Przeczytaj całość>>

 

 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV