Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Z dniem 20 lutego 2021 roku minął termin zgłaszania tomików wierszy do 10 edycji Nagrody im. K.I. Gałczyńskiego ORFEUSZ.

Dziękujemy wydawnictwom, fundacjom, stowarzyszeniom i redakcjom o charakterze kulturalno-literackim oraz instytucjom kultury za ich nadesłanie w łącznej liczbie 259 tytułów. Przypominamy, że na prośbę organizatora Nagrody Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podwyższył finansową wartość nagród do 40 000 zł (Nagroda Grand Prix Orfeusz – 30 tys. zł, Nagroda Orfeusz Mazurski – 10 tys. zł). Organizatorem nagrody jest Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu i Stowarzyszenie Leśniczówka Pranie, patronami honorowymi: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, prezes PEN Club Polska, partnerem medialnym dwumiesięcznik literacki Topos, medialnie współpracują: Polskie Radio „Jedynka” i „Dwójka”, Polskie Radio Olsztyn, Polskie Radio Białystok, Gazeta Olsztyńska i inne. W pierwszym tygodniu maja organizator poda do wiadomości tytuły i autorów 20. tomików nominowanych do finału Nagrody Grand Prix ORFEUSZ oraz tytuły i autorów tomików nominowanych do Nagrody Mazurski ORFEUSZ, które wyłoni kapituła w składzie: prof. Anna Legeżyńska, prof. Jarosław Ławski (przewodniczący), dr Antoni Libera, Marek Zagańczyk, dr  Bronisław Maj.

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV