Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Portal „Latarnia Morska” zamieścił recenzję tomu Krzysztofa Budziakowskiego „Choć nasze łodzie przeciekają… notatki lipnickie”.

Stanisław Szwarc, recenzent tomu, w tekście zatytułowanym „Niech mnie ktoś przytuli” pisze m.in.: „Aż się chce zrelacjonować po kolei wszystkie subtelne metafory, niezwykłe skojarzenia, błyskotliwe paradoksy. Powstrzymuje tylko stara anegdota o sędzi, który bez wahania orzekł rozwód z winy męża, bo ten opowiadał żonie zakończenia czytanych przez nią kryminałów. Niech więc czytelnicy sami wyszukują filozoficzne smaczki w wersach krakowskiego poety. O przemijaniu, sensie zapominania, o bólu, lęku ale i odwadze życia w niewiedzy, także o radości, którą można sobie wmówić jako lekarstwo na egzystencjalne problemy.”

Książka ukazała się jako 184. tom Biblioteki „Toposu”. Tom zawiera reprodukcje prac Tadeusza Boruty. Posłowie napisał Józef Baran. Zainteresowanych kupnem książki zapraszamy do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj całość>>

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV