Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Ten tom antologii „Toposu” wydaje się być sercem całej serii. Wiadomo nie od dzisiaj, że „Topos” poezją stoi.

O tym, czy wybór, który oddajemy w Państwa ręce jest wyborem reprezentatywnym dla szerokiego środowiska autorów skupionych wokół czasopisma, sami musicie zadecydować, sami też musicie upomnieć się o tych poetów i o te wiersze, których w tym tomie nie ma. Pierwotnie redaktor antologii zamierzał preferować tylko autorów więcej niż jednej książki wydanej w Bibliotece „Toposu”. Jednak w trakcie pracy nad wyborem, założenie to nie tyle upadło, ile pozbawione zostało kategoryczności. W końcu bez Netza, Żyszkiewicza, Dłuskiego czy Dąbrowskiego to byłaby inna książka. Ostatecznie zadecydowała więź z tradycją „pytań ostatecznych” i „wielkich problemów”, słowem – żywioł metafizyczny, manifestujący się na wiele różnych sposobów i mówiący różnymi językami poetyckimi.

Autorem wyboru wierszy opublikowanych w książkach Biblioteki „Toposu” jest Krzysztof Kuczkowski.

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14.5cm x 21 cm
Liczba stron: 379
Biblioteka „Toposu” T.191 / 2020

 

Cena: 29 zł (plus koszty wysyłki 6,60)
Dla prenumeratorów „Toposu” przesyłka gratis!

Zainteresowanych kupnem książki zapraszamy do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spis treści>>

Od redaktora>>

Okładka (duża)>>

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Literatury w ramach Tarczy dla Literatów. 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV