Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

„południe / meridies. antologia „toposu” – tak brzmi pełny tytuł tomu prozy, który ukazał się w serii Biblioteka „Toposu”.

21 autorów, 32 opowieści zróżnicowane tematycznie i stylistycznie, od lżejszych klimatów (Bardijewski, Derdowski, Machnicki, Stokowski), po tony całkiem poważne, historyczne i ojczyźniane (Holewiński, Netz, Betlewska-Gutowska), od humoreski po esej (Turczyński), od prozy realistycznej (Chmielewski, Kudyba, Liskowacki, Nowak), po prozę wybitnie zindywidualizowaną, poszukującą nowych form wyrazu (Durski, Skałbania).

Zapraszamy nie tylko do długiego czytania, bowiem całość liczy aż 364 strony, ale i do poznawania różnych języków, którymi pisarze poznają i opisują zarówno świat rzeczywisty, jak i ten wyobrażony czy wyśniony. Stąd zresztą te tytułowe „pozy prozy”, taki tytuł nosił wydany w latach 80. tom szkiców krytycznych Leszka Bugajskiego, świetnie oddające różnorodność prezentowanego materiału.

Autorem wyboru tekstów publikowanych na przestrzeni ponad dwudziestu lat na łamach „Toposu” jest Krzysztof Kuczkowski.

  

Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wymiary tomu: 14.5cm x 21 cm
Liczba stron: 364
Biblioteka „Toposu” T.190 / 2020

Cena: 29 zł (plus koszty wysyłki 6,60)
Dla prenumeratorów „Toposu” przesyłka gratis!

Zainteresowanych kupnem książki zapraszamy do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Spis treści>>

Od redaktora>>

Okładka (duża)>>

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Literatury w ramach Tarczy dla Literatów. 

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV