Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

Listopadowy numer „Nowych Książek” otwiera rozmowa jaką z Wojciechem Kudybą, autorem powieści „Pułascy”, przeprowadził Wacław Holewiński. W rozmowie zatytułowanej Obserwujemy „powrót historii”, czytamy m.in.:

„Zadaniem literatury nie jest w moim odczuciu wyłącznie realistyczne opisywanie tego, jacy są ludzi i dostosowywanie aksjologicznego horyzontu dzieł sztuki do ludzkich możliwości duchowych – zgadzam się, że znikomych. Sama istotą i racją istnienia wybitnych dzieł literackich jest według mnie imperatyw przekraczania ograniczeń, dążenie do doskonałości. Literatura piękna – jeśli chce być komukolwiek potrzebna – nie powinna rezygnować z ambitnego mówienia o tym, że możemy być lepsi, niż jesteśmy i nasz świat też może być lepszy, niż jest”.

Wojciech Kudyba jest autorem „Toposu” i członkiem Rady Programowej czasopisma.

[„Nowe Książki” 11/2020]

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV