Topos

nowy numer TOPOSU  wraz z tomikami
JADWIGI NOWAK
ARTURA DANIELA LISKOWACKIEGO

W najbliższą niedzielę 29 listopada br. o godz. 21.05 w radiowej Jedynce słuchowisko Teatru Polskiego Radia na podstawie poematu Wojciecha Kassa „Ba!”.

Reżyseria Michał Zdunik, realizacja akustyczna Maciej Kubera, wystąpi Łukasz Borkowski. Zapraszamy. Poemat „Ba!” Wojciecha Kassa zapisany został w dniach 9–11 kwietnia 2013 roku i liczy sobie 28 odsłon. W tym samym roku, w maju, na scenie Domu Kultury w Działdowie odbyła się jego premiera, czyli autorskie czytanie określone przez medialną opinię jako wydarzenie wyjątkowe. Rok później poemat „Ba!” wraz z dwudziestoma innymi wierszami ukazał się jako 97. tom Biblioteki „Toposu”. Od tej chwili rozpoczął swoją rajzę pośród polskich krajobrazów i ludzi, kulturalnych placówek i czytelników. Jego odautorskie czytania odbyły się w wielu miastach i na wielu festiwalach poezji – w Kaliszu, Sopocie, Piszu, także w Kasprowiczowskiej Harendzie w Zakopanem i Dworze Miłosza w Krasnogrudzie. Do pamiętnych należą wykonanie poematu w Myszyńcu (2014) zatytułowane „Między remizą i salonem” przez ubranych w koszarowe mundury strażaków OSP z inspiracji i w reżyserii Barbary Wojciulewicz oraz to zaprezentowane w Krakowskiem Salonie Poezji (Teatr im. Juliusza Słowackiego) z cyklu Salon Rekomendacji Mistrzowskich. Rekomendował nieżyjący już dziś poeta Leszek Aleksander Moczulski, w twórczość Kassa wprowadzał Bronisław Maj, a poemat „Ba!” po mistrzowsku zinterpretował Krzysztof Orzechowski, aktor i ówczesny dyrektor Teatru im. J. Słowackiego. A teraz poemat „Ba” wzięli na warsztat młodzi twórcy.

Konkursy

Tytuł konkursu Nadsyłanie zgłoszeń do Pozostało dni
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka Ostrów Wielkopolski 2022 niedziela, 31 lipiec 2022 28 -

Prenumerata

W związku z planowaną zmianą numeru konta bankowego prosimy o wstrzymanie się z wpłatami na prenumeratę dwumiesięcznika literackiego „Topos” za rok 2022 oraz zamówieniami wydawnictw.

O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce na naszej stronie www.topos.com.pl oraz Facebook.

facebook icon seeklogo

FLASH ADV